שחר קדמיאל | התאגדות מדריכי הטיפוס והגלישה הישראלים | IMGA

שחר קדמיאל

נולדתי בשנת 1972 וגדלתי במושב שדה משה אבל לא אלאה אתכם בפרטים מיותרים, אקפוץ ישר לעיקר. משנת 1992 עד שנת 1997 התגוררתי בטורונטו, קנדה שם נחשפתי לנפלאות ספורט החורף והתאהבתי בכל הקשור לטמפרטורות שמתחת לאפס. בחורף הראשון למדתי לעשות סקי וכבר מהחורף השני ועד שעזבתי התחריתי בנבחרת הקולג‘ בו למדתי במקצה ה-GS. בשנת 1996 יצאתי למשלחת לאיי באפין (חוג הקוטב) שם ראיתי את הקירות הגדולים של ה- Thor וה- Asgard ופגשתי מספר מטפסים שהיו בדרך לטפס על הראשון ואחרים שהתכוונו לטפס על השני. אני, שבזמנו עוד לא טיפסתי, חקרתי אותם בעניין רב והבנתי שזהו-זה! זה הדבר שאעסוק בו כל חיי בין אם כתחביב ובין אם כמקצוע.

חלפו עוד שלוש שנים, בינתיים חזרתי לארץ והתגייסתי אבל החלום נשאר. בשנת 1999 היכרתי קצין ששרת עמי וכששמע את סיפוריי מיד נידב עצמו כמו מטפס אופייני ואמר, ”תהיה בשבע בבוקר בגיא...“ טיפסנו יחד מספר חודשים בטופ-רופ ואז אמרתי: ”חאלאס, זה לא עסק ככה, צריך ללמוד להוביל.“ כאן מיכה נכנס לתמונה. מיכה, שזיהה את התלהבותי, תמך וטיפח ובעצם במידה רבה בנה את מי שאני היום.

כבר במהלך הקורס עם מיכה ידעתי ש“כשאגדל“ אהיה מדריך טיפוס. מיד כשסיימתי את השרות ביררתי מה תהליך ההסמכה ונרשמתי לקורס מדריכי גלישה (דרישת קדם לקורס מדריכי טיפוס). בשנת 2004 יצא קורס מדריכי טיפוס של המועדון האלפיני ואני כמובן נרשמתי ואפילו הוסמכתי.

מאז יצא לי להדריך מספר קורסי גלישה וקורסי טיפוס, לטפס עם קליינטים בסיני וירדן, להדריך מספר טיולי קניונינג לירדן, להדריך כמדריך שני בשני קורסי מדריכי גלישה של וונגייט, ולהוביל יחד עם מיכה ועומר משלחת לפסגת החסן-דא שבתורכיה.

טיפסתי סלע בצרפת, גרמניה ופתחתי מספר מסלולים בהובלה טבעית (5+/6-) בחוף הדרומי של כרתים. טיפסתי קרח בסקוטלנד בכנס מטפסים בינלאומי של ה- BMC. ואני מטפס מדי שנה מספר שבועות בירדן (וואדי-רם) ובסיני (סנטה קטרינה). כשאני לא מטפס בחוץ אני מבלדר בקיר בולדרינג שבניתי בבית.

מעבר לכל זה, אני בוגר תואר ראשון בגיאולוגיה הנדסית - אונ‘ בן-גוריון, ומתקשה להחליט אם להמשיך למסלול ישיר לדוקטורט או לא. אני משתדל לרכוב על אופני הכביש שלי כדי להוריד את הכרס מכל הבירה ששותים כשמטפסים, אוהב מוסיקה, מטייל, וגר בשדה משה עם דנה (החברה).

טלפון:

052-5569015

דוא"ל:

shahar@memg.co.il