יואל אטינגר | התאגדות מדריכי הטיפוס והגלישה הישראלים | IMGA

יואל אטינגר

נולדתי וגדלתי בצרפת, בעיר גרנובל שמוקפת רכסי הרים. אני עושה סקי משנת 1977, סנובורד משנת 1988 ומטפס משנת 1995. התחלתי לטפס בקמרון, באפריקה, שם טיילתי ועשיתי שירות לאומי. שם גם למדתי לרחף במצנחי רחיפה.

מסלולים ארוכים התחלתי לטפס בשנת 1999 עם מיכה, על הגרניט של ההר הגבוה בסיני, ומאז לא הפסקתי. באותה תקופה גם הסתובבתי הרבה בוואדי ראם, בירדן, והטיפוס לקח אותי למקומות שמטיילים סתם אינם מגיעים אליהם. בשנים האחרונות אני מטפס המון וכבר הספקתי לטפס עוד בוואדי ראם, וגם בצרפת, באיטליה, במרוקו, בספרד, באפריקה ובדרום אמריקה.

לאחרונה גם הוספתי את הקניונינג לרשימת ההתמכרויות שלי לירדן. בשנת 2004 הוסמכתי כמדריך טיפוס ועברתי קורס מדריכים בהרים בשאמוני, צרפת וקורס טיפוס קרח בארג'נטייר-לה-בסה.

חוץ מכל הבלגן הורטיקלי הזה אני גר בצרפת, מגדל עם אשתי יעל את הדור הבא של המטפסים - יונתן ואלה, ומחזיק בתואר שני במדעי המחשב.

המקומות שאני הכי אוהב:

לא קשה להבין שאת ירדן אני אוהב מאד ו-וואדי ראם גבוה ברשימה.

בצרפת, לא רחוק מן הבית בו גדלתי יש את הלה-מייז', הר יפהפה שמציע אפשרויות בלתי מוגבלות לחובבי ההרים, השלג והקרח בחורף, ומסלולי סלע מדהימים בקיץ. זה גם המקום עם מזג האוויר הכי טוב באלפים ואתר הסקי אוף-פיסט הטוב באירופה, ואולי בעולם.

חוץ מלטפס אני אוהב גם:

קומיקס (במיוחד את הוגו פראט, אנקי בילאל וקוזי)

לשבת עם חברים בסוף היום על כוס בירה קרה, כוס יין אדום או כוסית פסטיס

חידות מחשבה

אספרסו קטן עם טיפת חלב

לתקן דברים שאי אפשר לתקן

לבשל, ולאכול

גבינות מסריחות

בוקר במדבר

מדורה בערב

להמציא

לחשוב ולדבר על החיים, היקום וכל השאר

טלפון:

054-3978411

דוא"ל:

joel@memg.co.il