מאמרים וחומר טכני | התאגדות מדריכי הטיפוס והגלישה הישראלים | IMGA

מאמרים וחומר טכני

בחלק זה של האתר שלנו תוכלו למצוא סיפורים, מאמרים טכניים, חומר מעשי וטיפים, וקטעים נוספים. איזור זה של האתר מתעדכן לעיתים קרובות, בכל פעם שאנחנו משלימים מאמר חדש, אז אולי שווה להוסיף אותו לרשימת הסימניות שלכם. בכל מקרה, המאגר הגדול ביותר של חומר נמצא באנציקלופדיה של הטיפוס.

חומר לחניכי קורסים בסיסיים

כאן תמצאו אסופה של מאמרים וקישורים בנושאים הקשורים לחומר הנלמד בקורסי טיפוס בסיסיים ומתקדמים. חלק מן החומר יופיע בקרוב בקובץ להורדה. מרבית החומר מופיע באנציקלופדית הטיפוס, ושם יש עוד המון דברים אחרים.


רשימת ציוד לבוגרי קורסים / תחנות / פתרון תקלות / חילוץ מוביל / עוד שיטה לאיבטוח עצמי / שיטות הובלה / מאמרים על קשרים / קסדות / פרנדים / כללי פסילה


טיפוס כשיטה משפרת תפקוד / מיכה יניב

טיפוס הוא ספורט המשלב מספר רב של יכולות גופניות ומנטאליות וביניהן שליטה בפחד, דיוק, תכנון, ריכוז, כוח, גמישות וקואורדינציה. בשנים האחרונות נערכו נסיונות טיפוליים רבים ומחקרים על האפקטיביות של טיפוס כאמצעי טיפולי כמו גם על השימוש בטיפוס לשם שיפור יכולות במקום שאין בו בעיות. המאמר מנסה להביא רעיונות שונים על טיפוס ותוך כך להסביר את אופי הפעילות בטיפוס ואת הקשר בין ההיבטים המנטאליים והפיסיים בטיפוס.

גיאולוגיה למטפסים / מיכה יניב ושחר קדמיאל

איך נוצרו הסלעים הבונים את ההרים, המצוקים והקניונים, שהם הכוכבים האמיתיים של האתר שלנו. מהם סגנונות הטיפוס האפייניים לכל סלע, אילו עגינות מתאימות לסוגי סלעים שונים ועוד מידע חשוב ומעניין.

טראומה של תליה / מיכה יניב ופרופ' דוד רווה - suspension trauma

שם כולל לתופעות פיזיולוגיות המופיעות כתוצאה מתליה ממושכת ברתמה. טראומה של תליה מופיעה לאחר זמן קצר יותר בתנאים של עייפות, חוסר תנועה, רטיבות וקור. מצב זה הינו מסוכן ביותר ועלול לגרום לאיבוד הכרה ולמוות. מאמר המספר על התופעה, על התסמינים, טיפול ומניעה.