חברים ועומדים בתו התקן | התאגדות מדריכי הטיפוס והגלישה הישראלים | IMGA

חברים ועומדים בתו התקן

בהתאגדות מדריכי הטיפוס והגלישה הישראלים חברים מדריכי טיפוס וגלישה, וחברות טיפוס וגלישה (סנפלינג) שהתחייבו להדריך בסטנדרטים הגבוהים ביותר, לעזור לחברים אחרים לתכנן ולהוציא טיולים ומשלחות.

רשימת חברי העמותה:

מדריכי טיפוס

מדריכי גלישה

חברות טיפוס וגלישה

מדריכים וחברות רבות מציעים קורסי טיפוס וגלישה, טיולים ופעילויות זולים באופן מפתיע. לנוחותכם הכנו רשימה של דברים שכדאי לדעת ולבדוק. החברות מהווה גם תו תקן למדריכי וחברות העוסקים בגלישה וטיפוס.

שימו לב, רשימת המדריכים והחברות עשויה להשתנות. במידה ויתברר לנו שחבר אינו עומד בדרישות התקן, שמו יוסר מן הרשימה. אנו ממליצים לבדוק את הרשימות מדי פעם ולא לסמוך על כך שהשם הופיע ברשימה בעבר.

מה משמעות ההסמכות?

מדריכי גלישה מוסמכים לנהל יום גלישה, לעבור בנחל עם קבוצה (טיול קניונינג), לפקח על פעילות טיפוס בטופ-רופ (במצוק בלבד), לשלח באומגה.

מדריכי טיפוס מוסמכים לעשות כל מה שמדריכי גלישה מוסמכים לו, ובנוסף הם יכולים להדריך קורסי גלישה וטיפוס, לפתוח קיר טיפוס ולהיות אחראי על פעילויות בקיר טיפוס, להשגיח מבחינה בטיחותית על פעילות בקיר טיפוס: פעילות טופ–רופ ופעילות הובלה, לתחזק ולהחליף אחיזות ולחזק אותן על הקיר, להדריך בקורסי מדריכי גלישה (כמדריך שני), לטפס עם קליינטים (טופ רופ והובלה) ולהוביל קבוצות בהרים.

מדריכי גלישה בכירים מוסמכים לעשות כל מה שמדריכי גלישה מוסמכים לו, ובנוסף הם יכולים להדריך קורסי גלישה ולהדריך ולבחון קורסים של מדריכי גלישה.

מדריכי טיפוס בכירים מוסמכים לעשות כל מה שמדריכי גלישה בכירים  ומדריכי טיפוס מוסמכים לו, ובנוסף הם יכולים להדריך קורסים של מדריכי טיפוס ומדריכי טיפוס ספורטיבי ומפעילי קירות טיפוס.

רשימה מלאה של ההסמכות נמצאת כאן.