ז'ניה פפיר | התאגדות מדריכי הטיפוס והגלישה הישראלים | IMGA

ז'ניה פפיר

נולדתי ב-1981 בעיר סנט פטרסבורג ברוסיה. מסע הטיפוס הראשון שלי היה בגיל שנתיים אל מצוקי הים השחור עם הורי שהיו מטפסים פעילים באותה התקופה. העדות היחידה לכך היא תמונה ישנה של ילד קטן ליד ערמת חבלים מגולגלים. לטענת הורי הילד הזה הוא אני. בילדותי עסקתי בעיקר בסקי ולא נחשפתי לעולם הטיפוס כלל.

את תחום טיפוס הצוקים היכרתי בשנת 1997. החיפוש לאחר האפשרות להיכנס לתחום היה ארוך ומייגע אך, בסופו מצאתי קבוצה של אנשים טובים שהסכימו לקחת אותי תחת חסותם.

בשנת 1999 התחלתי לטפס מסלולים ארוכים על ולהוביל על אבני עיגון. במהלך אותה שנה טיפסתי בירדן, בהר הגבוה בסיני וביליתי חודש בעמק יוסמיטי שבארה"ב, ה"מכה" של המטפסים.

את השנים 2000 עד 2003 ביליתי בצה"ל, במדור טג"ח(טיפוס גלישה וחילוץ)  - מדור העוסק בהדרכת יחידות החילוץ ויחידות צבאיות אחרות. אני ממשיך לשרת במדור טג"ח במילואים כמדריך.

אני משתתף פעיל בענף הטיפוס התחרותי ומאז שנת 2000 נמצא בין המקומות הראשונים בכלל תחרויות הטיפוס הנערכות בארץ.

בשנת 2004 הוסמכתי כמדריך טיפוס ע"י מכון וינגייט. בשנים האחרונות אני מדריך קורסי טיפוס וגלישה בסיסיים ומתקדמים (קורסי הובלה, אלפיניזם מדברי) קורסי חילוץ והשתלמוית מקצועיות למטפסים ותיקים, טיולי קניונינג ומסלולים הררים בארץ ובירדן.

אני גר בירושלים עם שרון (שגם היא מטפסת), מסיים תואר ראשון בפיזיקה באוניברסיטה העברית ועובד בהדרכת הטיפוס. התחביבים שלי הם, ובכן, לא קשה לנחש – בולדרינג, טיפוס ספורטיבי, טיפוס טבעי וטיפוס מלאכותי, בקיצור טיפוס סלע לכל סוגיו השונים. בנוסף לכך אני אוהב לגלוש גלישת רוח (קייט), לעשות טיולי אופניים ולגנוב סופי שבוע ארוכים מהלימודים לגיחות קצרות ל"וואדי רם" שבירדן.

טלפון: 054-4531620

דוא"ל: jenya@memg.co.il