דני וולפשטיין | התאגדות מדריכי הטיפוס והגלישה הישראלים | IMGA

דני וולפשטיין

רציתי לטפס מאז שאני זוכר את עצמי (וזה קצת מזמן). לאחר שעברתי את מסלול השטויות הרגיל, התחלתי לטפס בצורה מסודרת יותר במסגרת המועדון האלפיני בשנת 1977. עברתי מספר קורסים בבריטניה ובאלפים, וב-1980 עברתי את קורס המדריכים הראשון. מאז 1991 אני מדריך טיפוס בכיר. הדרכתי קורסי טיפוס, וכן הדרכתי וריכזתי בקורסים של מדריכי טיפוס.

טיפסתי רבות בארץ והייתי מהראשונים שטיפס באתרים רבים בארץ, וכן בסיני – שם זכיתי לפתוח כ 20 מסלולים, ולהוביל רבים אחרים. טיפסתי גם באתרים לא מעטים בחו"ל – בבריטניה, צרפת, איטליה, אוסטרליה, ירדן ועוד. חייתי ולמדתי 3 שנים בארה"ב, מתוכם שנה כ – climbing bum – החי ב – VW bus – ונודד מאתר טיפוס אחד למשנהו. טיפסתי ביוסמיטי את ה Nose על אל קפיטן במשך 3 ימים מופלאים, וכן מסלולים רבים אחרים, כולל ה Half Dome. עשיתי גם לא מעט סקי – כולל הרבה backcountry ski, וטיפוס וגלישה (סקי) של הרים של 4 ק"מ.

השתתפתי במשלחות חילוץ אלפיניות בפמיר, צרפת והודו. כיום, מלבד הדרכת טיפוס, אני עוסק בנושא Primitive Skills  ("יכולות קדומות") במסגרת ארגון שומרי הגן. מלבד זאת אני נהנה לתרגל טאי צ'י ואמנויות לחימה רכות, לרוץ למרחקים ארוכים, לנגן בקלרינט ולבשל (אבל רק צמחוני).

אני חי עם אשתי רינת ושלושת ילדי (מעין, מיקה וגלי) במצפה אבי"ב שבגליל.

לאחרונה הלכתי עם מעין לאורך שביל ישראל מאילת עד דן, במסגרת טיול בר המצוה שלו.

טלפון

054-4333748

דוא"ל

dannyw.dw@gmail.com